Site Loader
  • خانه
  • تماس با ما
  • دانشنامه
  • فرم ها
اصفهان - خیابان محتشم کاشانی - بین کوچه 38 و 40 - ساختمان مرکز ژنتیک پزشکی ژنوم -
<

No votes yet.
Please wait...

بسیاری ها فکر می کنند ویروس کرونا فقط یک نوع است، در حالی که اکنون دست کم هشت نوع ویروس کرونا در سراسر جهان در حال چرخش هستند و زنجیره ای از بیماری ها و مرگ و میر انسان ها را ایجاد کرده اند.

 

به گزارش “یو‌اس‌ای تودی” جهش ژنتیکی یا موتاسیون برای یک ویروس طبیعی است و خوشبختانه جهش‌های ژنتیکی ویروس کرونا نه تنها خیلی سریع نیست، بلکه تا به حال باعث تقویت قابلیت کشندگی آن نیز نشده است.

کندی سرعت جهش این ویروس ممکن است باعث شود ویروس کرونا بر خلاف انفلوانزای فصلی (که سالانه نیاز به واکسین جدید دارد) تنها به یک واکسن واحد نیاز داشته باشد.

به گفته چارلز چیو، استاد بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالیفورنیا، ویروس کرونا آنقدر آهسته جهش می‌یابد که گونه‌های آن تفاوت‌های اندکی با هم دارند.

این جهش ۸ تا ۱۰ برابر کندتر از ویروس انفلوانزا و شبیه به ویروس‌هایی از قبیل سندرم شدید تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) است.

علاوه بر این در حالی که پرسش‌های زیادی در مورد شیوع بیماری کووید ۱۹ وجود دارد، یک واقعیت در جامعه علمی به طور گسترده پذیرفته شده است؛ و آن این که این ویروس در آزمایشگاه به وجود نیامده، بلکه جانواران به‌ویژه خفاش‌ها احتمالاً میزبان آن بوده‌ اند.

 

منبع : DW TV

Post Author: بهپور ریاحی پور

IT Manager in Genomlab